Boğa Burcunda Doğan Çocuklar


Boğa Burcunda Doğan Çocuklar

Boğa Burcu Çocuğu (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa burcunu asıl motive eden faktörler, duyumsadığı keyif ve huzur gibi, kendi iç dünyasında hissettiği iç faktörlerdir. Bu tip kişiler, hızlı ve çok şey yaşamaktansa, yoğun ve odaklanmış olarak yaşamayı tercih ederler.

Boğa burçlu bir çocuk, dış dünyada bir etkenlik, mesela başkalarının önünde konuşma riskini göze almadan önce, her şeyi enine boyuna tartmaya, düşünmeye ve süzgeçten geçirmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle konuşmak için atılmaz, bulundukları ortamın sessiz ve düşünceli üyeleridirler. Ancak güven duyduklarında ve kendilerinden emin olduklarında, hiç beklenmedik başarılarıyla herkesi şaşırtabilirler. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ağır basar.

Boğa burcu çocuklar, adım adım ve uygulamalı olarak öğrenirler. Yeni şeylere birden alışamazlar, yavaş adapte olurlar. Alıştıkları ve onlara tanıdık gelen şeylerden hoşlanırlar. Ayakları yere basarak ve gerçekçi bir şekilde hayatla ilişki kurarlar. Kendilerine müdahale edilmeden, enerjilerini belli bir zamanda belli bir etkinlik üzerinde yoğunlaştırabilecekleri sessiz bir çalışma ortamına ihtiyaçları vardır.

Öğrenmeye karşı motivasyonları kendi içlerinden gelir. Öğrenirken ya da herhangi bir etkinlikle uğraşırken rahatsız edilmeyi sevmezler. Herhangi bir yardıma ihtiyaçları söz konusu olduğunda ise kendileri araştırmayı tercih ederler. Çoğu boğa burcu müzik zekâsına ve güzel bir sese sahiptir.

Boğa burcu küçük yaşlardan itibaren müziğe tepki verir. El çırparak tempo tutar, hafif sallanarak da olsa müzik eşliğinde oynarlar. Dinledikleri şarkıları doğru notalarla söylerler. Bazı boğa burcunun Venüs'ü de boğaya yerleşmiştir. Bu durumda güzel bir yüze ve güzel sese sahip olması yaygındır.

Bazıları ise müzik aleti çalmaya heveslidirler. Okul dışında öğrendikleri şarkıları söylemeye çok heveslidirler. Bu tür faaliyetlere katılmaktan çok zevk alırlar. Kinestetik zekâya sahip ise, dans faaliyetlerine eğilimli olabilir. Mistik yönleri varsa sema, meditatif danslara ilgi duyabilir. Serinkanlı, temkinli, sağlamcı, barışçı ve uyumlu tiplerdir.

Boğa burcu çocuklar, çoğu zaman sakin, huzurlu, sevimli çocuklardır. Kendi kendilerine oynar, sessizce oturup, bir kitabın resimlerine bakmaktan hoşlanırlar. Gelişmeleri ve yeni şeyler öğrenmeleri için onlara biraz zaman vermelisiniz. Acele ederseniz kendilerine güvenleri sarsılabilir.

Boğa burcunun gücü, sabırlı ve dayanıklı olmalarından gelir. Amacına ulaşıncaya kadar yılmadan, sabır ve inançla yoluna devam eder. Erken yaşlarda Boğa'nın bu özelliği kimi zaman insanlara karşı bağlılık ve sadakat, kimi zaman da inatçılık olarak tezahür eder. Boğa burcu ihtiyaçlarına duyarlıdır. Yemek yemekten, eğlenceli bir günü paylaşmaktan hoşlanır. Güzel şeylerin tadını sükûnetle çıkarır.

Soyut fikirlerden çok, duyuları ile algılayabildikleri somut şeyleri tercih ederler. Bebekken, onun diğer bebekler gibi ağlamadığını, huysuzluk etmediğini düşünerek memnun olursunuz. Fakat ummadığınız bir anda o feryadı basar. Hem inanılmayacak kadar yüksek sesle haykırmaya başlar. Bu ağlamada sebepsiz değildir. Bebek, daha bir kaç aylıkken rahatsız edilmek istemediğini size açıklamaktadır.

Boğa burcu çocuklar dışarıdan müdahaleyi sevmez, kendi hallerine bırakılmak isterler. Onları hacete geçirmek, bir şeye yönlendirmek zor olabilir. Uysal göründükleri halde olmadık bir şeyde inatçılıkları görülebilir. Bırakın biraz kendileri olmayı keşfetsinler.

Eğer baskı uygularsanız kişilikleri çabuk zedelenebilecektir. Özellikle içe dönük, sakin yapılı boğalar çok alıngandır, kendilerine duydukları güveni kolayca yitirirler. Böyle bir durumda çocuğunuz hayata küsecek, oyuncak ayısına sarılıp, hiçbir şey düşünmemeyi deneyecektir.

Boğa burcunun ayaklarının yere bastığını hissetmesi oldukça önemlidir. Yaşamında bir altyapının olmaması, düzen eksikliği, ani- beklenmedik değişimler Boğa'nın huzurunu kaçırır. Küçükken yalnız kalmaktan veya yabancılardan korkabilirler. Ev dışındaki ortamlara alışmaları zaman isteyebilir.

Boğa burcu çocuklar çoğu zaman söz dinlerler. Okulun disiplinine uyum sağlamakta hiç zorlanmazlar. Kuralları bozmayı ya da kendi isteklerine göre değiştirmeyi tercih etmez, aksine kuralların varlığında emniyet hissederler. Okul yaşamındaki düzen ve belirlilik onları rahatlattığı ve güven duygusu yarattığı için, erişkin bir Boğa'nın hayatında bile, bu tür kurallar görmek mümkündür.


-Ege Bölgei Halk Oyunları Nelerdir?
-İnce Hava Oyunu
-Ata Barı Oyunu
-Oturak Oyunu
-5-7 Yaşlarda Çocuklarda Gelişim
-Anne - Baba Çocukla Nasıl Bilgisayar Oyunu Oynayabilir?
Seksi Hemşire
Domuzcuk
Tek Kişilik İskambil Oyunu
Kızı Gıdıklayın
2 Dünya Savaşı
Cezalı
Şehri Yok Et
Eski Sevgiliden İntikam
Çarkıfelek
Kelime Strip
İsmail Yk Yapboz
Seksi Göz Doktoru
Bongo
Kuaför Teyze
Altın kalpler
Trafiği Seviyorum