Yakan Top Nasıl Oynanır?


Yakan Top Nasıl Oynanır?

Yakan top oyunu nedir? Yakan top oyunu kuralları nelerdir? Yakan top nasıl bir oyundur, nasıl oynanır?

Buoyun hız, isabet ve esneklik ister. Kızlı-erkekli gruplarla oynandığında ve gruplar adaletli bir şekilde yapıldığında dünyanın en zevkli oyunlarından biri haline gelir. Oyuncular yakan top oynarken iki gruba ayrılır. İlk grup 6 – 7 metrelik bir alana karşılıklı olarak yerleşir, diğer grubun amacı ise ilk grubun ortasında çılgınlar gibi oradan oraya koşmak ve vurulmamaktır. Birinci gruba kırmızı, diğerine mavi dersek durum şöyledir

Topla oynayan ekip, yani kırmızı takım, değişik stratejiler kullanarak mavi takımı vurmak veoyun dışına çıkarmak ister. Mavi takımın amacı ise vurulmamak ya da kendilerine atılan topu yakalamaktır. Mavi takımdan biri topu yakaladığında can alır, bunun anlamı, o oyuncunun vurulsa bile oyundan çıkmayacağıdır (Aldığı can kadar vurulma hakkı vardır). Can alma meselesi yüzünden yakan topun en favori atışı basketbolda bounce pas olarak anılandır.

Kırmızı takım, Mavi takımın bütün oyuncularınıoyun dışında bıraktığında roller değişir ve Maviler Kırmızıların yerine, Kırmızılar Mavilerin yerine geçer.


-Oyun Sözlük
-Bulanık Oyunu
-Hora, Hora Nedir? Hora Oyunu
-Rakı İçtim Oyunu
-Uzun Eşşek Nasıl Oynanır?
-4 Yaş Gelişim Özellikleri Ve Yaşa Uygun Aile Tavrı
Cezalı
Eski Sevgiliden İntikam
Bubble Saga
2 Dünya Savaşı
Karınca Ezme
Seksi Hemşire
Beyaz Tavşanı Kurtar
Fırıncı Köpek
Chucky
Küçük Kız Evde
Mankenleri Fırlat
Lahana Dolması Tarifi
Altın kalpler
Patron Döv 2
Azrail
Yük Kamyonu Kullan