Yakan Top Nasıl Oynanır?


Yakan Top Nasıl Oynanır?

Yakan top oyunu nedir? Yakan top oyunu kuralları nelerdir? Yakan top nasıl bir oyundur, nasıl oynanır?

Buoyun hız, isabet ve esneklik ister. Kızlı-erkekli gruplarla oynandığında ve gruplar adaletli bir şekilde yapıldığında dünyanın en zevkli oyunlarından biri haline gelir. Oyuncular yakan top oynarken iki gruba ayrılır. İlk grup 6 – 7 metrelik bir alana karşılıklı olarak yerleşir, diğer grubun amacı ise ilk grubun ortasında çılgınlar gibi oradan oraya koşmak ve vurulmamaktır. Birinci gruba kırmızı, diğerine mavi dersek durum şöyledir

Topla oynayan ekip, yani kırmızı takım, değişik stratejiler kullanarak mavi takımı vurmak veoyun dışına çıkarmak ister. Mavi takımın amacı ise vurulmamak ya da kendilerine atılan topu yakalamaktır. Mavi takımdan biri topu yakaladığında can alır, bunun anlamı, o oyuncunun vurulsa bile oyundan çıkmayacağıdır (Aldığı can kadar vurulma hakkı vardır). Can alma meselesi yüzünden yakan topun en favori atışı basketbolda bounce pas olarak anılandır.

Kırmızı takım, Mavi takımın bütün oyuncularınıoyun dışında bıraktığında roller değişir ve Maviler Kırmızıların yerine, Kırmızılar Mavilerin yerine geçer.


-Mendil Düşürme Oyunu Nasıl Oynanır?
-Yetişkinler ne tür oyunlar oynamalı?
-Daldalar Oyunu
-Agooğlu-Ağaoğlu Oyunu
-Kimler Oyun Oynar?
-41 Çubuk Oyunu Nasıl Oynanır?
Seksi Hemşire
Eski Sevgiliden İntikam
2 Dünya Savaşı
O-X-O
Kızı Gıdıklayın
Küçük Kız Evde
İbrahim Tatlises Oyunu
Kral Leonidas
Patron Döv 2
Kırmızı Işık
Çöp Adamın Hayatı
Dev Matkap
Pasta Bulmaca
Adam Asma
Bongo
Öcü