Yakan Top Nasıl Oynanır?


Yakan Top Nasıl Oynanır?

Yakan top oyunu nedir? Yakan top oyunu kuralları nelerdir? Yakan top nasıl bir oyundur, nasıl oynanır?

Buoyun hız, isabet ve esneklik ister. Kızlı-erkekli gruplarla oynandığında ve gruplar adaletli bir şekilde yapıldığında dünyanın en zevkli oyunlarından biri haline gelir. Oyuncular yakan top oynarken iki gruba ayrılır. İlk grup 6 – 7 metrelik bir alana karşılıklı olarak yerleşir, diğer grubun amacı ise ilk grubun ortasında çılgınlar gibi oradan oraya koşmak ve vurulmamaktır. Birinci gruba kırmızı, diğerine mavi dersek durum şöyledir

Topla oynayan ekip, yani kırmızı takım, değişik stratejiler kullanarak mavi takımı vurmak veoyun dışına çıkarmak ister. Mavi takımın amacı ise vurulmamak ya da kendilerine atılan topu yakalamaktır. Mavi takımdan biri topu yakaladığında can alır, bunun anlamı, o oyuncunun vurulsa bile oyundan çıkmayacağıdır (Aldığı can kadar vurulma hakkı vardır). Can alma meselesi yüzünden yakan topun en favori atışı basketbolda bounce pas olarak anılandır.

Kırmızı takım, Mavi takımın bütün oyuncularınıoyun dışında bıraktığında roller değişir ve Maviler Kırmızıların yerine, Kırmızılar Mavilerin yerine geçer.


-Giresun Halk Oyunları
-6 Yaş Gelişim Özellikleri Ve Yaşa Uygun Aile Tavrı
-Yaşa Göre Çocuk ve Oyun
-Oyun Sitesi Deyip Geçmeyin, Her Sitede Oyun Oynatmayın
-Atlama Horanı Oyunu
-16-18 Aylık Çocuk İçin Oyuncak ve Öğretici Değeri
Kelime Strip
Seksi Hemşire
Tek Kişilik İskambil Oyunu
Meyve Ormanı
İngilizce Cümle Oluşturma
Kızı Gıdıklayın
Romantik Öpücük
Cezalı
Crazy Frog
Sahil Kaçamağı
Sevgiliyi kızdır
Eski Sevgiliden İntikam
Yatakta Aşk
Küçük Kız Evde
Sihirli Parmaklar
Bez Bebeklerin Voleybolu