Yakan Top Nasıl Oynanır?


Yakan Top Nasıl Oynanır?

Yakan top oyunu nedir? Yakan top oyunu kuralları nelerdir? Yakan top nasıl bir oyundur, nasıl oynanır?

Buoyun hız, isabet ve esneklik ister. Kızlı-erkekli gruplarla oynandığında ve gruplar adaletli bir şekilde yapıldığında dünyanın en zevkli oyunlarından biri haline gelir. Oyuncular yakan top oynarken iki gruba ayrılır. İlk grup 6 – 7 metrelik bir alana karşılıklı olarak yerleşir, diğer grubun amacı ise ilk grubun ortasında çılgınlar gibi oradan oraya koşmak ve vurulmamaktır. Birinci gruba kırmızı, diğerine mavi dersek durum şöyledir

Topla oynayan ekip, yani kırmızı takım, değişik stratejiler kullanarak mavi takımı vurmak veoyun dışına çıkarmak ister. Mavi takımın amacı ise vurulmamak ya da kendilerine atılan topu yakalamaktır. Mavi takımdan biri topu yakaladığında can alır, bunun anlamı, o oyuncunun vurulsa bile oyundan çıkmayacağıdır (Aldığı can kadar vurulma hakkı vardır). Can alma meselesi yüzünden yakan topun en favori atışı basketbolda bounce pas olarak anılandır.

Kırmızı takım, Mavi takımın bütün oyuncularınıoyun dışında bıraktığında roller değişir ve Maviler Kırmızıların yerine, Kırmızılar Mavilerin yerine geçer.


-Oyun Oynamanın Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri
-Oyun Çesitleri
-Oyunun Özellikleri
-Elim Sende Nasıl Oynanır?
-Oyun Kavramı ve Oyunun Çocuğun Gelişimi Üzerindeki Etkisi
-Araba Yarış Oyunları, Direksiyon Eğitimini Destekler Mi?
Seksi Hemşire
Kızı Gıdıklayın
Tek Kişilik İskambil Oyunu
Bubble Saga
Sihirli Parmaklar
Kelime Strip
Sahil Kaçamağı
Sinan Akçıl
Paris Öpücükler Prensesi
Seksi Fotoğraflar
Social Empires
Yaramazlar Sınıfı
Romantik Öpücük
Yürüyen Toplar
Ünlü Şipşakçı
Seksi Göz Doktoru