Yakan Top Nasıl Oynanır?


Yakan Top Nasıl Oynanır?

Yakan top oyunu nedir? Yakan top oyunu kuralları nelerdir? Yakan top nasıl bir oyundur, nasıl oynanır?

Buoyun hız, isabet ve esneklik ister. Kızlı-erkekli gruplarla oynandığında ve gruplar adaletli bir şekilde yapıldığında dünyanın en zevkli oyunlarından biri haline gelir. Oyuncular yakan top oynarken iki gruba ayrılır. İlk grup 6 – 7 metrelik bir alana karşılıklı olarak yerleşir, diğer grubun amacı ise ilk grubun ortasında çılgınlar gibi oradan oraya koşmak ve vurulmamaktır. Birinci gruba kırmızı, diğerine mavi dersek durum şöyledir

Topla oynayan ekip, yani kırmızı takım, değişik stratejiler kullanarak mavi takımı vurmak veoyun dışına çıkarmak ister. Mavi takımın amacı ise vurulmamak ya da kendilerine atılan topu yakalamaktır. Mavi takımdan biri topu yakaladığında can alır, bunun anlamı, o oyuncunun vurulsa bile oyundan çıkmayacağıdır (Aldığı can kadar vurulma hakkı vardır). Can alma meselesi yüzünden yakan topun en favori atışı basketbolda bounce pas olarak anılandır.

Kırmızı takım, Mavi takımın bütün oyuncularınıoyun dışında bıraktığında roller değişir ve Maviler Kırmızıların yerine, Kırmızılar Mavilerin yerine geçer.


-Bir Ayak Oyunu
-Çocuk Hastalıkları İdrar Kaçırma
-Yaşlara Göre Çocukta Dil Gelişimi
-Günaydın ( Benimle Gelme ) Oyunu Nasıl Oynanır?
-2-4 Yaş Arası Çocuklar İçin İnternet Kullanımı Ve Oyun Tavsiyeleri
-Laz Barı Oyunu
Seksi Hemşire
Tek Kişilik İskambil Oyunu
Domuzcuk
Social Empires
Beyaz Tavşanı Kurtar
2 Dünya Savaşı
Kızı Gıdıklayın
Cezalı
Zombi Adam
Botoks Yap
Sebzeleri Tanıyalım
Şehri Yok Et
Çarkıfelek
Sihirli Parmaklar
5 Taş
Bubble Saga